MÄNGUKÖÖK AITAB LAPSE FANTAASIAL LENNATA

Mänguköök aitab lapse fantaasial lennata

MÄNGUKÖÖK AITAB LAPSE FANTAASIAL LENNATA

Lapsele meeldib meid, täiskasvanuid, jälgida ja jäljendada. Kui neid jälgida selliste tegevuste juures ilma, et nad ise seda märkaksid, siis võib avastada väga ägeda maailma, kus on osa ema- isa tegevuste kopeerimine ja osa nende endi lennukad ideed. Just need viimased on eriti põnevad.
Süüa teeme me iga päev, no mis teha, söömine on ainuke tegevus mis toidab. Kokkamine on üks tegevusi, mida laps näeb päevast päeva. Kapsad, kartulid, liha, munad, jahu, suhkur… See imeline toiduainete maailm, mis lapse silme eest läbi käib ning millest valmivad maitsvad supid, praed, magustoidud. No kes ei tahaks ise seda osata ja süüa ikka maailma parimat sööki!

Mänguköök on lapsele imeline ja võimalusterohke mänguasi, mis pakub kokaks olemise rõõmu. Sobib suurepäraselt rollimängudeks – mängigu ta siis seda pereliiget, kes kodus toitu valmistab või superkokka, kes pakub roogasid peenes restoranis. Kõik on õige. Nii, et laske lastel olla teie juures, kui teete süüa. Rääkige, mida teete ning mis toiduaineid kasutate. Ja siis jälgige huviga, mida tema oma nutikas peakeses välja mõtleb ja kokku vaaritab. Hea on lapsel lasta katsetada tema oma “päris” mänguköögis.

Kindlasti annab mängule juurde, mänguköögi värvikas ja traditsiooniline välimus, mis muudab selle elutruuks. Siis on lapsel ka ehe tunne.

Väikelapsele mõeldud mänguköök on mitmekesiste võimalustega – seal on kraanikauss, kus saab nõusi ja käsi pesta, „toiduaineid puhastada“. Pliit, kuhu panna potid– pannid ja valmistada hommiku-, lõuna- või õhtusööki; ahi, kus küpsetada uhkeid koogikesi, torte pirukaid… Kappides, mille uksed käivad lahti, saavad lapsed hoiustada oma toidunõusi ja toorained. Lapsed saavad mängides tunda nagu päris elu-melu.

Mänguköök on muuhulgas ka hea oskuste arendamise vahend eri vanuses lastele. Kõige pisemad saavad õppida, kuidas kapid kinni-lahti käivad ja suuremad saavad õppida, mida täpselt potti võiks panna või mis asi – kuhu kappi käib. Eriti äge, kui laps on oma söögi valmis saanud ja siis pakub seda oma nukkudele- mänguloomadele või pereliikmetele, ise juurde kirjeldades kuidas ta seda tegi, milliseid „toiduaineid“ kasutas. „Vahetage retsepte”, sellise toreda fantaasiamänguga õpib laps eri toiduainete nimetusi tundma ja seda, mis võiks näiteks omavahel sobida. Mine sa tea, millal neid mänguliselt saadud teadmisi elus vaja võib minna.

Mängimine arendab lapse loovust ning loomingulisust. Lapsed saavad üksi või kaaslasega koos mängida. Lisaks sellele, et lastel on mänguköögiga põnev mängida, arendab see neil ka suhtlusoskusi, kujutlusvõimet ja loogilist mõtlemist.

Lapsevanematel on hea teada, et mänguköök on turvaline, puuduvad teravad nurgad ja päriselt kuumad pinnad.

Lapsele teeks suurt rõõmu, kui lisaks funktsionaalsele on see ka elektrooniline mänguköök, koos põnevate häälte ja tuledega.

Mänguköögid võivad olla lihtsalt vahva väikese köögina, aga ka suure mänguköögi komplektina koos väga paljude lisatarvikutega. Muidugi tuleb arvestada sellega, et võib leiduda väikeseid osakesi sisaldavaid mänguasju. Seetõttu tuleb oma väikelast osade mänguasjadega mängimisel jälgida! Mis aga ei vähenda lapse rõõmu mängust ja ise tegemisest. Lapsed saavad mängides tunda rahulolu ja uhkust, kui nad oma ülesandeid täidavad.

Sobiliku mänguköögi just sinu väikese meisterkoka jaoks leiad meie e-poest.