NUKUMAJA – KÕIKIDE TÜDRUKUTE LEMMIKMÄNGUASI LÄBI AEGADE

NUKUMAJA – KÕIKIDE TÜDRUKUTE LEMMIKMÄNGUASI LÄBI AEGADE

Tüdrukud! Kas me mäletame enda esimest nukumaja? Seda ühte erilist maja, mööblieset või isegi nukku, mille eest me hoolitsesime rohkem kui enda teksapükste eest, mis olid põlvede pealt juba esimesel nädalal lõhki. Mõeldes tagasi enda lapsepõlve peale, siis ei leidu tüdrukut kes ei oleks kasvõi korra tahtnud endale nukke kellega mängida. Kas me veel mäletame järjekordi peale kooli sõbrannade poole, kes kogusid nukke ning kõiki nendega seotud esemeid. Nukkudega mängimine meenub meile ikka kui tagasi mõelda ning nüüd, kui väiksemad tahavad sama asja, teame me väga hästi mida see tahe tähendab. See tähendab mänguasjapoodides tundide kaupa käimist, unistamist ning raha kogumist, et kordki poest väljuda sellega millest unistatud.

Kui aga nukud on olemas, siis on aeg järgmine suur otsus teha – soetada endale maja. Iga nukk vajab endale nukumaja, koos mööbliga muidugi, tühjas majas pole midagi teha.

Nukumajad
Korraliku nuku elu hakkab ikka majast, olgu selleks lihtne puust või suur ning kallis plastikust maja – katust on kõigile vaja peakohale. Nagu ei saa kõiki erinevaid nukke ühe käe sõrmedel ülesse lugeda, ei saa ka nukumajadest küllalt. Igale lapsele on olemas maja, mis talle ning ta erilistele nukkudele kõige paremini sobib.

Iga laps on erinev ning nukumajad, mida nad valivad võivad olla väga erilised. Lähtuvalt lapse vajadustest, ruumist ning kujutlusvõimest võib mõelda järgneva üle:

  • Mis materjalist nukumaja tahetakse? Kas see peab olema kerge ning lihtsalt liigutatav ehk plastikust või võib see olla raskem. Puidust nukumajad püsivad kauem ning olenevalt nende suurusest saab nende peale joonistada ning isegi nukkude tubasid värvida.
  • Kui palju nukke peab majja ära mahutama? Kas nukud saavad endale toakaaslased või on neil omaette toad?
  • Kas nukumaja tahetakse ise sisustada või osta korraga täismöbleeritud maja?
  • Millise mööbliga sisustada vabaks jäänud ruumi?
  • Kas nukkudel on koduloomad?
  • Kas keegi oskab autoga sõita või hobusega ratsutada? Kui jah siis kuhu parkida järgmine auto või hobune?
  • Nukumaja soetades on lapsel palju rõõmu ning mõtlemist. Nagu päris maja soetamisel tuleb ka nukumaja korral üle mõelda ruumilahenduse, värvid, mööbliesemed, kuhu panna köök, kuhu panna kõik need suured kleidid ning imeilusad kingad? Võibolla tuleks veel vahetada sõbrannadega riideid, mööbliesemeid või erinevaid nipsasjakesi?

Ükskõik milline see on, aga nukumaja on lapse eriline mänguasi mille ääres kasvab laps nii vaimselt kui ka füüsiliselt. Mänguasjade jagamine, nii mitmekesi kui ka individuaalselt mängimine, koristamine, raha kogumine ning teistega arvestamine on vaid väheseid oskuseid, mida lapsed võivad nukumaja ääres õppida. See on koht, kus saavad kõik kasutada enda kujutlusvõimet ning välja mõelda täiesti uue maailma uute inimeste ning tegudega.

Kas sa kuuled? Nukumajast kutsutakse sind tagasi mängima.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!